Фільтри для води

Фільтр для дому та акваріума.

2019-03-25

  З кожним роком якість води у водопроводі погіршується.
Навіть любителі випити води з-під крана стали помічати, що пити цю воду стало неможливо.
І хоча у представників водоканалів, як завжди, все в нормі, напрошується питання, чому вода неприємна на смак і запах, чому в акваріумі не живуть рослини, чому вмирає риба?
Незаперечне твердження, що в умовах нинішнього стану міських водоочисних систем, труб та екології загалом водопровідну воду для пиття, акваріума і навіть для прийняття ванн потрібно доочищувати.
Використання води, очищеної за допомогою системи зворотного осмосу - один з рекомендованих способів для очищення води для акваріума. Осмос може не тільки обнулити загальну та карбонатну жорсткість води, але так само відфільтрує практично всі солі важких металів (магній, ртуть, нітрати, нітрити, стронцій, миш'як, азбест, фтор, свинець, сульфати, залізо), бактерії, органічні домішки і т.д. . Селективність якісних зворотньоосмотичних мембран досягає 99%!
Саме тому зворотноосмотичні системи використовуються акваріумістами для вирощування складних акваріумних рослин (Еріокаулон синеріум, хеміантус куба та ін) та успішного вмісту акваріумних риб.
Не обійтися без осмосу  і для розведення акваріумних рибок, які люблять м'яку воду, наприклад, з річки Амазонки (Нанностомус, харацинові, анцитруси, сомік Фарловелла, скалярії, дискуси, сомики коридораси, карликові цихліди).
Осмотичні системи необхідні так само тим, хто вирішив придбати морський акваріум. Зміст морського акваріума на водопроводі просто неможливий.
Сучасні ж «акваріумісти-моряки» доочищають осмотичну воду спеціальною іонообмінною смолою і тим самим доводять загальну кількість розчинених у воді частинок до повного нуля – 000ppm! Така вода просто ідеальна для засолювання та використання у морському акваріумі.
 То що таке цей зворотний осмос і навіщо він потрібний?
Технологія очищення води за технологією зворотного осмосу запозичена з природи.
У кожному живому організмі присутні подібні осмотичні мембрани, що вільно пропускають одні молекули і затримують інші.
Фільтри зворотного осмосу, якщо не вникати у високотехнологічний пристрій мембрани, просто влаштовані.
Сама мембрана є найдрібнішою сіткою, із синтетичних матеріалів, розмір осередків якої можна порівняти з розміром молекул.
Для того, щоб мембрана зворотного осмосу працювала правильно і передчасно не зіграла в ящик для сміття, важливо її захистити.
Для цього перед нею ставляться фільтри попереднього очищення або як їх ще називають-префільтри або передфільтри.
 Для мінімальної водопідготовки води для зворотноосмотичної мембрани потрібні:
1.Очищення від механічних домішок – піску, суспензії та інших домішок (поліпропіленові картриджі);
2.Очищення від хлору, органічних домішок, пестицидів за допомогою активованого вугілля (вугільні картриджі);
3. За умови сильного хлорування води - додатковий вугільний картридж (карбонблок) або поліпропіленовий картридж, який захистить нашу мембрану від вугільного пилу з другого ступеня очищення.
Чому саме має бути така передфільтрація?
Відповідь стає очевидною, якщо знати від чого гине мембрана. Основних причин кілька: мембрана забилася механічними або органічними домішками або хлор зруйнував волокно мембрани і селективність впала нижче за плінтус.
До мінусів системи зворотного осмосу можна віднести швидкість фільтрації, яка також залежить від цілого ряду факторів, найважливішими з яких є тиск води, концентрація в ній домішок, температура і ступінь проникності самої мембрани зворотного осмосу.
Для оптимальної роботи системи зворотного осмосу необхідний тиск 3,5 бар. Вище можна, а ось якщо тиск нижче - виникає ціла низка проблем: збільшується злив води в каналізацію, швидко замулюються, забиваються передфільтри, знижується селективність мембрани (підвищується TDS) і т.д.
Побутові фільтри комплектуються мембранами продуктивністю від 130 до 280 літрів на добу.

Коментарі

Поки що немає коментарів

Написати коментар